• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Piecha: daliśmy, nie zabierzemy

Piecha: daliśmy, nie zabierzemy
Foto: TVN24 Foto: Wiceminister Piecha zapowiada utrzymanie podwyżki dla lekarzy

Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt ustawy, która ma zagwarantować utrzymanie 30 proc. podwyżek w służbie zdrowia w 2008 roku. Projekt przedstawił wiceszef resortu zdrowia Bolesław Piecha.

- Projekt gwarantuje, że wszystkie środki, które były przeznaczone na podwyżkę każdego pracownika zostaną utrzymane w przyszłym roku, czyli nie będzie możliwości, że jakiś aneks do umowy znika, że się go wypowiada itd. - zapewnił wiceminister Piecha.

Narodowy Fundusz Zdrowia będzie kupował u świadczeniodawców tylko świadczenia zdrowotne, a nie będzie asygnował dodatkowych środków tylko na podwyżki. Jest to zasada tzw. jednego strumienia pieniędzy.

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Sośnierz zapewnia, że Fundusz jest gotowy na przekazanie szpitalom środków na wynagrodzenia dla pracowników.

- Jesteśmy przygotowani, żeby zapewnić w przyszłym roku co najmniej tę samą kwotę szpitalom, które otrzymywały w tym roku dodatkowe środki na wzrost wynagrodzeń - powiedział Sośnierz. Prezes zaznaczył, że pozwoli to na utrzymanie dodatkowych wynagrodzeń na poziomie, jaki był w tym roku. Sośnierz nie wykluczył też dalszych podwyżek.

Przyznane w ubiegłym roku pracownikom służby zdrowia 30 proc. podwyżki zostaną utrzymane. Nie będą jednak, jak do tej pory wydzielone, ale umieszczone w jednej puli na wszystkie świadczenia zdrowotne. Dyrektorzy placówek zostaną zobligowani do utrzymania pensji personelu na poziomie osiągniętym po wprowadzeniu 30-proc. podwyżek.

Związki zawodowe ochrony zdrowia obawiały się, że jeśli pieniądze na utrzymanie podwyżek nie będą osobno przekazywane z NFZ do dyrektorów placówek, to dyrektorzy przeznaczą je na inne cele.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane