• rozwiń
  • WIG20 2306.67 -0.64%
  • WIG30 2645.43 -0.77%
  • WIG 59975.08 -0.66%
  • sWIG80 11878.34 -0.22%
  • mWIG40 4036.80 -0.86%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Pięć tysięcy na bruk, dwa lata bez podwyżek

Pięć tysięcy na bruk, dwa lata bez podwyżek
Foto: TVN24 Foto: BA w coraz gorszej sytuacji

Linie lotnicze British Airways chcą zmniejszyć zatrudnienie o pięć tysięcy osób i na dwa lata zamrozić płace swoich pracowników. Zarząd przewoźnika nie porozumiał się ze związkowcami w sprawie wypracowania mniej "bolesnego" kompromisu.

BA nie mogą otrząsnąć się z trudnej sytuacji ekonomicznej. Rany po ubiegłorocznej stracie, która wyniosła 400 mln funtów, i te których doznaje obecnie wraz ze spadkiem liczby pasażerów, leczy cięciami kosztów gdzie się da. A pomysły są coraz bardziej desperackie. Na apel zarządu część załogi zgodziła się nawet na przepracowanie jednego miesiąca za darmo. To jednak nie wystarczyło. Podobnie jak negocjacje zarządu ze związkowcami.

Rozmowy kierownictwa BA ze związkami zawodowymi GMB i Unite na temat zatrudnienia i płac nie doprowadziły do porozumienia w wyznaczonym terminie do 30 czerwca. Przedstawiciele BA nie stawili się na rozmowy w środę, a przewoźnik zwrócił się z wnioskiem o interwencję do niezależnego arbitrażu w sporach pracowniczych. Dlatego kierownictwo zdecydowało, że zwolni niedługo pięć z 40 tysięcy zatrudnionych w liniach osób, a reszcie zamrozi płace na dwa lata.

W związku z tym zachodzą obawy, że w szczytowym okresie letniego ruchu może dojść do protestów i zakłóceń lotów.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane