• rozwiń

Pięć produktów, które Apple po cichu zabił

Pięć produktów, które Apple po cichu zabił
Foto: Flickr (CC BY-SA 3.0)/ carmineparis Foto: Bywa, że użytkownicy tęsknią za produktami Apple, których już nie można kupić

iWeb, iPod Classic, czy iPad 2 to produkty Apple, które wielu użytkowników uwielbiało, ale ich rozwój nie wystarczająco zadowalał władze koncernu z Cupertino w Kalifornii.

iWeb

To program komputerowy, który pierwszy raz wprowadzono w 2006 roku w pakiecie iLife 06. Służył do tworzenie prostych stron WWW opartych o zawarte w nim szablony. Użytkownicy mogli dodawać podcasty i photopodcasty oraz synchronizować całość z uprzędzeniami Mac. 

Program miał dobrą passę, ale w 2012 roku Apple skupił się na iCloud i unicestwił iWeb zaprzestając jego rozwoju.

32 gigabajtowe telefony

iPhone 3GS był pierwszym o pojemności 32 GB. Kolejna wersja smartfonu wyszła w dwóch wersjach 32 i 64 gigabajtów. Podobnie było później, bo urządzenie iPhone 5 i 5 S również były dostępne w dwóch wersjach 16 i 32 gigabajtowych.

Wszystko zmienił najnowszy iPhone 6 i 6 Plus, które możemy kupić w wersjach z 16,64 i 128 gigabajtowych.

iPhone 5

Kiedy w 2013 roku pojawił się iPhone 5S i 5C Apple przestał produkować iPhone 5. Był to wyjątkowy krok, bo wcześniej firma sprzedawała telefony w starszej generacji po niższych cenach. Tym razem jednak było inaczej. 

Na szczęście użytkownicy nie mogli czuć się pokrzywdzeni, bo iPhone 5C jest niemal bliźniaczym produktem. Różni się tylko w niewielkim stopniu, a duże różnice widać w wykonaniu (powłoka z poliwęglanu zamiast metalu) i wyborze dostępnych kolorów.

iPod Classic

To pierwsza wersja popularnego odtwarzacza multimedialnego. iPod zadebiutował w 2001 r. Wersja Classic pojawiła się kilka miesięcy po pierwszym iPhonie w 2007 roku. Apple zrezygnował ze sprzedaży iPoda Classic po premierze najnowszego iPhone'a 6.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane