• rozwiń

PGNiG wybiera prezesa

PGNiG wybiera prezesa
Foto: TVN24 Foto: PGNiG wybiera nowy zarząd

Rada nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa ma do rozpatrzenia 29 kandydatur w konkursie na stanowiska prezesa i czterech wiceprezesów firmy.

Jeszcze przed Świetami - 18, 19 i 20 grudnia - mają odbyć się rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami.

Jak poinformowano w komunikacie rady, w postępowaniu zostały złożone 33 oferty, pochodzące od 30 osób. Jedna z nich została wycofana przed posiedzeniem rady, a trzy zostały przez radę odrzucone z powodów formalnych. "Po szczegółowej analizie dokumentów, pod kątem zgodności z wymaganiami wynikającymi z ogłoszeń konkursowych, do dalszego postępowania zakwalifikowano 29 ofert" - napisano w komunikacie Rady Nadzorczej.

Na stanowisko prezesa rozpatrywane są 4 oferty, po 6 ofert jest na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. projektów strategicznych i wiceprezesa zarządu ds. handlu i marketingu, 10 ofert na stanowisko wiceprezesa zarządu ds.techniczno-inwestycyjnych oraz 3 oferty na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. ekonomiczno-finansowych.


Rada nadzorcza PGNiG ogłosiła konkurs na prezesa i wiceprezesów w październiku tego roku. Kadencja obecnych członków zarządu upływa 10 stycznia 2008 roku.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane