• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Gaz

PGNiG wierci na Pomorzu. Zaczyna kolejny odwiert

Rekordowy zysk PGNiG, ale i tak poniżej oczekiwań. Ogromny spadek w Lotosie Odtwórz: Rekordowy zysk PGNiG, ale i tak poniżej oczekiwań. Ogromny spadek w Lotosie
Rekordowy zysk PGNiG, ale i tak poniżej oczekiwań. Ogromny spadek w Lotosie "Źródło: TVN24 BiS"

PGNiG zaczyna wiercić na Pomorzu. Spółka sprawdzi zawartość gazu w łupkach na terenie gminy Przywidz. Praca przy odwiercie o głębokości 3,8 tys. metrów potrwa około dwóch miesięcy.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło wiercenie wiercenie odwiertu badawczego Miłowo-1 na Pomorzu. Spółka chce w ten sposób zbadać potencjał i wartość węglowodorów w pokładach skał łupkowych.

Kolejne wiercenia

"Odwiert zlokalizowany jest na terenie gminy Przywidz, na koncesji Kartuzy Szemud. Jego planowana głębokość to 3,8 tys. metrów, a przewidywana długość czasu prac wynosi około 2 miesięcy" - informuje PGNiG w komunikacie spółki.

Na Pomorzu obecnie PGNiG prowadzi prace także przy odwiercie Tępcz-1 w ramach koncesji Wejherowo. Jego głębokość sięgnie 3,4 tys. metrów, a prace potrwają również około dwóch miesięcy. Jest to już drugi odwiert na terenie gminy Luzino. Pierwszy prowadzono przed rokiem. Aktualnie trwają badania pobranego w czasie wierceń rdzenia. Dotąd spółka na swoich koncesjach łupkowych wykonała 12 odwiertów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane