• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

PGNiG: Pod koniec roku może nam braknąć gazu

PGNiG: Pod koniec roku może nam braknąć gazu
Foto: sxc.hu Foto: Dostawy gazu mogą zostać ograniczone

Pod koniec roku może zabraknąć gazu. Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w zeszłym tygodniu złożyło dokument, z którego wnika, że w IV kwartale będzie dostarczać mnie gazu, niż potrzebuje polska gospodarka.

Gazeta zauważa, że PGNiG informację o wysłaniu pisma do Gaz-Systemu trzymało w sekrecie. - Nie chcieliśmy wpływać na polsko-rosyjskie negocjacje gazowe - wyjaśnia spółka swoją tajemniczość.

Gazowe rozmowy

Rozmowy toczyły się w sobotę i dotyczyły wątpliwości KE do polskiej umowy gazowej z Rosją, w tym zasad ustalania taryfy za tranzyt rosyjskiego gazu przez Polskę, zarządzania gazociągiem jamalskim i dostępu do niego innych dostawców poza Gazpromem. Rozmowy nie przyniosły wymiernych efektów, podano jedynie, że odbyły sie w dobrej atmosferze. Mają być kontynuowane w tym tygodniu.

Jeśli Rosja nie ulegnie, po 20 października może skończyć się gaz dostarczany przez Gazprom do Polski. Jak pisze "DGP", w rezultacie w tym roku może zabraknąć nam ponad 2,5 mld sześć. gazu, czyli ponad połowa potrzebnego nam w tym czasie paliwa.

nsz/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane