• rozwiń

PGE wydało polcenie rozpoczęcia budowy bloków w Opolu

PGE wydało polcenie rozpoczęcia budowy bloków w Opolu
Foto: www.pgegiek.pl Foto: Elektrownia Opole

Polska Grupa Energetyczna poinformowała w piątek, że wydała polecenie rozpoczęcia robót przy projekcie Opole II, czyli budowie dwóch nowych bloków na węgiel kamienny w Elektrowni Opole. Kontrakt realizuje konsorcjum Mostostal Warszawa, Polimex i Alstom.

Wydanie polecenia oznacza, że budowa może ruszyć 1 lutego. Kontrakt na rozbudowę Elektrowni Opole o dwa bloki o sprawności ponad 45 proc. i łącznej mocy 1800 MW ma wartość 11,6 mld zł brutto.

Jak podkreślił wiceprezes ds. rozwoju PGE Dariusz Marzec, decyzja o rozpoczęciu budowy została poprzedzona analizami makroekonomicznymi oraz otoczenia regulacyjnego rynku energii w Polsce i Europie. - Płynie z nich wniosek, że inwestycje w wysokosprawne i efektywne jednostki wytwórcze pracujące w oparciu o krajowe zasoby, tak jak w przypadku projektu Opole II, długoterminowo zwiększą wartość Grupy Kapitałowej – podkreślił Marzec.

Inwestycja będzie realizowana w formule „pod klucz” obejmującej projektowanie, dostawę urządzeń, budowę, rozruch, przekazanie do eksploatacji i serwis w okresie gwarancyjnym. Zgodnie z postanowieniami kontraktu przekazanie do eksploatacji bloku numer 5 nastąpi w III kw. 2018 r., a bloku numer 6 w I kwartale 2019 r. Bloki będą zużywać rocznie ok. 4,1 mln ton węgla, który zapewni Kompania Węglowa w ramach wieloletniej umowy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane