• rozwiń

Pesa rozjeżdża się po świecie. W Berlinie pokazała najnowsze pojazdy

Na największych targach kolejowych na świecie - InnoTrans w Berlinie - bydgoska PESA zaprezentowała cztery nowe pojazdy.

Bydgoski producent pojazdów szynowych zaprezentował w Berlinie: tramwaj JazzDuo, który wyprodukował dla Warszawy, tramwaj Fokstrot przeznaczony dla Moskwy, lokomotywę spalinową Gama

oraz szynobus Link, po raz pierwszy w barwach Deutsche Bahn.

Obecność PESY na targach nie ograniczyła się tylko do prezentacji produkowanych przez nią pojazdów. Spółka zorganizowała m.in. Dzień z Fokstrotem i Dzień z Jazzem Duo.

Berlińskie targi InnoTrans stały się miejscem, w którym spotykają się największe firmy z branży transportu osobowego i towarowego.

Niemieckie koleje

Bydgoska Pesa podpisała też kontrakt z Deutsche Bahn (DB) na dostawę 26 pociągów Link dla kolei w Bawarii o wartości około 100 mln zł.

Pierwszy polski pociąg spalinowy wyprodukowany dla niemieckiej kolei został zaprezentowany na Międzynarodowych Targach Techniki Transportu InnoTrans w Berlinie.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane