• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

PepsiCo ucieka ze szkół

PepsiCo ucieka ze szkół
Foto: sxc.hu Foto: PepsiCo wycofa napoje słodzone ze szkół

PepsiCo, światowy potentat w produkcji napojów bezalkoholowych, kończy sprzedaż swych napojów w szkołach. Od 2012 roku napoje słodzone znikną ze sprzedaży w szkołach podstawowych i średnich w 200 krajach świata.

Podobną decyzję na początku marca ogłosił drugi światowy potentat w produkcji napojów, Coca-Cola. Firma ta zadeklarowała jednak, że zaprzestanie sprzedaży swoich słodzonych napojów tylko w szkołach podstawowych.

Chcą walczyć z otyłością

Decyzja PepsiCo jest po części odpowiedzią na kampanię walki z otyłością dzieci, której ambasadorem w USA jest Pierwsza Dama Michelle Obama. Zaapelowała ona ostatnio do producentów żywności o obniżanie zawartości tłuszczu, soli i cukru w oferowanych wyrobach.

- Nie wystarczy powierzchowne dotknięcie problemu, potrzebna jest całkowita zmiana myślenia w sprawie produktów oferowanych naszym dzieciom - powiedziała pani Obama we wtorek na spotkaniu Amerykańskiego Stowarzyszenia Producentów Artykułów Spożywczych.

"Ruszajmy się"

Michelle Obama ogłosiła w lutym program "Let's Move" (Ruszajmy się), którego celem jest walka z otyłością amerykańskich dzieci. Częścią kampanii jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci, m.in. poprzez wyeliminowanie ze szkół słodzonych produktów.

eko//kwj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane