• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Pepsi chce wylać Coca-Colę z rynku

Pepsi chce wylać Coca-Colę z rynku
Foto: sxc.hu Foto: Walka o klientów dwóch gigantów

Polski oddział Pepsi postanowił podebrać klientów dominującej na rynku napojów bezalkoholowych Coca-Coli - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Walka już rozpoczęta. Pepsi zaatakowała ceną.

Obecnie Coca-Cola wiedzie zdecydowany prym na rynku. Pepsi, choć nie liczy, że to zmieni, to chce urwać rywalowi część udziału. Koncern już w zeszłym roku zorganizował akcję promocyjną, która ma zwrócić uwagi klientów na jego markę. Wynik jest całkiem niezły. Pepsi zwiększyła udział w rynku i zanotowała wzrost znajomości marki wśród klientów.

Ceną i współpracą

Poza znacznymi obniżkami cen napojów, Pepsi udało namówić do współpracy sieć popularnych wypożyczalni Beverly Hills. Każdy kto zdecyduje się na wypożyczenie filmu będzie mógł kupić napój w dużo niższej cenie.

- Zmiana wizerunku i liczne akcje promocyjne, które przygotowaliśmy na ten rok, mają na celu zwiększenie naszej sprzedaży. Uderzamy przede wszystkim w klientów, którzy wciąż nie są zdeklarowani, która markę wolą - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawna" Bartłomiej Szmaj z Pepsi-Cola General Bottlers.

Już wkrótce można oczekiwać kontry ze strony Coca-Coli, która również planuje w tym roku zwiększyć swoje udziały w rynku.

Możemy przypuszczać, że producenci będą musieli postawić na obniżkę cen, aby zdobyć nowych klientów. To zapewne pozytywna wiadomość dla wszystkich konsumentów.

mst ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane