• rozwiń
  • WIG20 2192.71 -1.13%
  • WIG30 2492.68 -1.09%
  • WIG 57980.44 -0.93%
  • sWIG80 11578.67 -0.15%
  • mWIG40 3796.67 -0.63%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Pełno telepracy w Małopolsce

Pełno telepracy w Małopolsce

Około stu osób z małopolskich instytucji rynku pracy będzie mogło wziąć udział w programie "e-Przedsiębiorczość", mającym na celu promocję i wspieranie nowoczesnych form zatrudnienia, w tym pracy zdalnej (telepracy). Mieszkańcy regionu będą mieli o tyle łatwiej, że dzięki UE i TP SA do 2012 roku aż 90 proc. gospodarstw domowych będzie miało szerokopasmowy internet.

Projekt "e-Przedsiębiorczość" realizowany jest przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego.

Prezes MARR Witold Śmiałek powiedział, że jest on skierowany "zarówno do instytucji, jak i kadr publicznych i niepublicznych instytucji rynku pracy, takich jak doradcy zawodowi i personalni, pośrednicy pracy oraz pracownicy jednostek naukowych, fundacji, stowarzyszeń, związków pracodawców i pracowników, izb handlowych, agencji rozwoju itp."

- e-Przedsiębiorczość ma nauczyć i zachęcić do świadczenia usług dla firm z całego świata przy jednoczesnym pozostaniu w Małopolsce.

Jak przypomniał, telepraca zyskuje na znaczeniu ze względu na coraz większy niedobór pracowników oraz niż demograficzny. Tematyka pracy zdalnej należy do najważniejszych kwestii poruszanych przy nowelizacji Kodeksu pracy.

Światowe firmy coraz częściej tworzą zdalne centra księgowe, finansowe czy programistyczne, a Małopolska staje się jednym z ważniejszych ośrodków tego typu działalności. Znajdują się tam centra takich koncernów jak Motorola, RR Donnelly, Capgemini, IBM, Shell, Philip Morris International, Hewitt, Lufthansa, Electrolux i Ahold.

Małopolska wydaje się być idealnym miejscem dla rozwoju telepracy w Polsce. Kilka miesięcy temu umowę dotyczącą wspólnej budowy infrastruktury Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej podpisali marszałek województwa Marek Nawara i prezes Telekomunikacji Polskiej SA Maciej Witucki, którzy podzielą się po połowie 100 mln euro kosztów. MSS dostanie swoją połowę z funduszy unijnych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane