• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Pekao może przejąć kasę SKOK im. Kopernika. Jest zgoda UOKiK

Pekao może przejąć kasę SKOK im. Kopernika. Jest zgoda UOKiK
Foto: tvn24 Foto: Jest zgoda na przęjecie przez Bank Pekao Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej im. Mikołaja Kopernika w Ornontowicach

Pekao SA może przejąć kontrolę nad Spółdzielczą Kasą Oszczędnościowo-Kredytową im. Mikołaja Kopernika w Ornontowicach – uznał prezes UOKiK. Transakcja związana jest z przetargiem Komisji Nadzoru Finansowego na restrukturyzację tej kasy. To kolejny bank, który uzyskał zgodę urzędu.

Uczestnicy koncentracji działają na rynku usług finansowych. Bank Pekao SA należy do grupy finansowej UniCredit. Prowadzi działalność bankową w zakresie obsługi klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytową im. Mikołaja Kopernika w Ornontowicach świadczy usługi w województwach: dolnośląskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, śląskim i świętokrzyskim.

Transakcja nie doprowadzi do ograniczeń

Koncentracja związana jest z restrukturyzacją SKOK im. Kopernika i przetargiem ogłoszonym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Ma on wyłonić bank, który  przejmie kontrolę nad kasą. Jednym z oferentów jest Pekao SA, wcześniej zgodę UOKiK otrzymał inny bank – PKO BP. Ostateczny wybór podmiotu, który przeprowadzi restrukturyzację należeć będzie do KNF.

W trakcie postępowania urząd uwzględnił sytuację na polskim rynku depozytów i kredytów dla gospodarstw domowych oraz bancassurance. Analiza wykazała, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji, a wzrost udziału banku w rynku będzie nieznaczny. Koncentracja nie będzie miała również negatywnego wpływu dla konsumentów.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane