• rozwiń
  • WIG20 2325.16 +2.13%
  • WIG30 2669.62 +2.08%
  • WIG 59936.46 +1.83%
  • sWIG80 11642.53 +0.69%
  • mWIG40 4064.68 +1.34%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

"Pędzący problem" Toyoty

Toyota musi wycofać z amerykańskiego rynku 2,3 mln aut. W tylu samochodach podejrzewa się usterkę mogącą stwarzać zagrożenie w związku z blokującym się pedałem gazu. Choć w Polsce modele te nie były sprzedawane, to niewykluczone, że ktoś sprowadził je na własną rękę.

Wadliwe modele wyprodukowane zostały w latach 2005-2010. Chodzi o co najmniej 8 modeli - Avalon, Camry, Tundra, Sequoia, RAV4, Corolla oraz Matrix. Problem blokującego się pedału gazu może dotyczyć również modelu Highlander oraz Pontiaca Vibe. Ich właściciele są wzywani do warsztatów na kontrole.

Sprowadziłeś - sprawdź

Rzecznik Toyota Motor Poland Robert Mularczyk zapewniał w TVN CNBC Biznes, że w oficjalnej sprzedaży, na polskim rynku nie było modeli Toyoty, w których może blokować się pedał gazu. Toyota w Polsce czeka na decyzję europejskiej centrali koncernu, czy takie przeglądy będą mogły być wykonywane na jej koszt.
- Jeżeli w najbliższych dniach, czy tygodniach zostanie przez Toyota Europe w Brukseli podjęta decyzja, że współuczestniczymy razem z amerykańską Toyotą w akcji przywoławczej i bierzemy na siebie koszty mocowania tych dywaników, to nie ma problemu - wtedy na pewno będziemy się starali wtedy pomóc naszym klientom. Natomiast bez względu na ostateczną decyzję, jeżeli ktoś chce sprawdzić zamocowanie swojego dywanika w samochodzie Toyota sprowadzonym ze stanów Zjednoczonych, to może uczynić u nas, na najbliższej stacji dilerskiej - powiedział Mularczyk.

Feler Toyoty

To kolejne już problemy kierowców samochodów Toyoty. W listopadzie ubiegłego roku do kontroli wezwanych zostało 4,2 mln aut tej marki. Wykryto wówczas, że dywaniki blokowały pedał gazu, bo przestrzeń między pedałem a podłogą była zbyt mała.

Akcja wycofania pojazdów z rynku amerykańskiego to poważny cios dla reputacji Toyoty. Koncern ten szczycił się dotychczas statusem lidera rynku pod względem jakości i bezpieczeństwa produkowanych samochodów.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane