• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Pedał gazu utkwił w podłodze

Pedał gazu utkwił w podłodze
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Pedał gazu utkwił w podłodze priusa

Toyota ma kolejne problemy - i to znów w Stanach Zjednoczonych. Kierowca hybrydowego priusa z San Diego w Kalifornii wracając do domu zorientował się, że zaciął mu się pedał gazu. Udało mu się zatelefonować po pomoc: dopiero policyjny radiowóz zdołał zatrzymać jego auto.

Przy prędkości 94 mil na godzinę - czyli ponad 150 kilometrów na godzinę - prowadzony przez Jamesa Sikesa pojazd przestał reagować: pedał gazu zatrzymał się w dolnej pozycji. Naciskanie pedału hamulca nie przynosiło żadnego rezultatu.

61-letni właściciel samochodu zza kierownicy zadzwonił na policję i poinformował o problemie z autem. Kiedy zjawił się radiowóz, policjant przez megafon polecił kierowcy zaciągnięcie hamulca ręcznego. To przyniosło pewien efekt: prius zwolnił do ok 50 mil na godzinę (czyli ok. 80 km/h). Wtedy Silk wyłączył stacyjkę i samochód zatrzymał się. Policjant natychmiast ustawił swój radiowóz tuż przed priusem, by uniemożliwić mu ruszenie - na wszelki wypadek...

Toyota zapowiedziała wysłanie do San Diego swoich specjalistów, którzy mają zbadać ten przypadek.

Koncern prowadzi akcję naprawy 8,5 miliona egzemplarzy samochodów swojej produkcji, w których występują usterki z pedałami gazu. W priusach są tez usterki hamulców. Nie podano, czy uczestniczący w incydencie pojazd był juz objęty naprawami.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane