• rozwiń

Pawlak z Rostowskim o sprawach "trudnych do uzgodnienia"

Pawlak z Rostowskim o sprawach "trudnych do uzgodnienia"
Foto: KPRM/ M. Śmiarowski Foto: Pawlak spotkał się z Rostowskim ws. VAT-u

Szczegóły podatku VAT są jeszcze niedopracowane, ale idzie to w dobrą stronę. Uzgodniony jest natomiast VAT dla małych podatników - powiedział wicepremier Waldemar Pawlak po spotkaniu z ministrem finansów w sprawie zmian w rozliczeniu podatku VAT.

Dziś o godz. 17 Pawlak ma jeszcze - jak poinformował - rozmawiać z premierem Donaldem Tuskiem. Spotkanie z ministrem finansów było techniczne.

- Jeśli chodzi o sprawę VAT-u kasowego, to mamy uzgodnienia, co do zasady. Szczegóły jeszcze są dopracowywane przez naszych współpracowników. Idzie to w dobrą stronę i mam nadzieję, że będzie sukces na tym polu - podkreślił Pawlak.

Dodał, że na spotkaniu z Rostowskim "udręczali się sprawami trudnymi do uzgodnienia". Starali się jednak, jak zaznaczył, zrobić to, co można szybko załatwić.

- VAT kasowy dla małych podatników, którzy mają obroty na poziomie ok. 5 mln zł, jest uzgodniony - powiedział Pawlak.

"Pozornie kasowy" VAT

Propozycja zmian w rozliczeniu podatku VAT znajduje się w przygotowanych przez resort gospodarki założeniach do ustawy o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych.

PSL proponuje, by przedsiębiorcy płacili VAT po faktycznym otrzymaniu pieniędzy (metoda kasowa), a nie - jak obecnie - po wystawieniu faktury.

Ludowcy przekonują, że dziś mamy tylko "pozornie kasowy" VAT, bo jeśli płatnik nie otrzyma zapłaty za fakturę po 90 dniach, to i tak musi zapłacić podatek. Rozszerzenia metody kasowej VAT chce też Ruch Palikota.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane