• rozwiń
  • WIG20 2124.43 +0.78%
  • WIG30 2425.73 +0.65%
  • WIG 56450.92 +0.59%
  • sWIG80 11629.57 +0.33%
  • mWIG40 3768.50 +0.33%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:25

Dostosuj

Pawlak: wyzwólmy naszą przedsiębiorczość!

Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak wzywa do "wyzwolenia przedsiębiorczości" i "aktywnego spojrzenia na sprawy gospodarcze" na zorganizowanym przez PSL kongresie gospodarczym w Warszawie. Inny z mówców zebrał oklaski za krytykę postawy PO ws. opcji walutowych.

- Bardzo ważne jest, żebyśmy wyzwolili całą naszą przedsiębiorczość, która jest dostępna w naszych firmach - mówił do uczestników kongresu, m.in. przedsiębiorców i samorządowców. Podkreślał, że w tym celu trzeba tworzyć "nowoczesne rozwiązania" prawne, a jednocześnie uchylać te przepisy, które są zbędne.

Według słów wicepremiera ważne jest, żeby zostało przywrócone zaufanie do przedsiębiorców. Ustawy - według niego - powinny regulować najważniejsze kwestie i nie krępować swobody gospodarczej. Lider ludowców podkreślił, że powinny być wprowadzone w Polsce ułatwienia w zakresie kontroli działalności gospodarczej, aby "nie było represywności ponad miarę".

"Nasz projekt jest dobry - dlaczego go hamujecie?"

Występujący po wicepremierze wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Gospodarki Mieczysław Kasprzak skrytykował Platformę Obywatelską za jej podejście do opcji walutowych. - Nasz projekt jest dobry. Tak uznała komisja ustawodawcza, dlaczego hamujecie tę inicjatywę? - pytał z trybuny.

Jego zdaniem, Polska "dała się ograć, dała sobie wyprowadzić z gospodarki 28 mld złotych". Kasprzak podkreślał, że niekorzystne umowy na opcje mają swoje skutki społeczne, bo niektórych upadających przedsiębiorstw nie da się uratować i wielu ludzi straci pracę.

- Dlatego też apelujemy, szczególnie do PO: Koledzy z Platformy, dlaczego dzisiaj, pomimo iż twierdzicie, że opcje walutowe są niekorzystne dla polskiej gospodarki, nie podjęliście tematu? Dlaczego?" - pytał polityk PSL. Apelował, by Platforma, jeśli ma lepsze rozwiązanie, przedstawiła je.

Wystąpienie Kasprzaka było kilkakrotnie przerywane oklaskami.

CZYTAJ RAPORT: Opcje walutowe - zobacz o co w tym chodzi


Podczas kongresu kilkudziesięciu przedsiębiorców z różnych regionów Polski otrzymało z rąk wicepremiera Nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego "Przedsiębiorczość 2009".

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane