• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Pawlak widzi już Belkę

Pawlak widzi już Belkę
Foto: PAP Foto: Lider PSL Waldemar Pawlak chce już rozmawiać o kandydaturze Marka Belki na prezesa NBP

Jeszcze w piątek prezes PSL Waldemar Pawlak wykluczał poparcie jego partii dla kandydatury Marka Belki na prezesa NBP. Kandydaturę tę wysunął w zeszłym tygodniu pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Dziś jednak prezes PSL mięknie i nie wyklucza "szerokich rozmów" na ten temat.

Szefowi koalicyjnego PSL nie podobały się jeszcze w piątek poglądy ekonomiczne Marka Belki. Być może przez weekend lepiej się z nimi zapoznał, bo mówi teraz, że możliwe są szerokie rozmowy na temat kandydatury Marka Belki na prezesa Narodowego Banku Polskiego.

A pytany przez dziennikarzy o to, czy są planowane rozmowy na temat tej kandydatury, Pawlak odpowiedział: - Są możliwe bardzo szerokie rozmowy. Słyszałem deklaracje pana prezesa Kaczyńskiego, PiS-u, więc otwartość na pana premiera Belkę jest duża. Trzeba brać pod uwagę, że nie wszystko od nas zależy. Także będziemy na tę sprawę patrzyli z dużą otwartością - powiedział.

Co w piątek mówił Pawlak o Belce

W piątek Pawlak mówił: - Doceniamy profesjonalizm Marka Belki, ale nie zgadzamy się z jego poglądami ekonomicznymi. Jego doświadczenie było dobre kilka lat temu. To był czas, kiedy doktryna monetarna była popularna na świecie. Trzeba dobierać osobę na czas i wyzwania, które są w tej instytucji, a nie "znaleźliśmy fajnego faceta i wszyscy próbują przekonać, że trzeba mu zrobić dobrze, bo stracił pracę w Międzynarodowym Funduszu Walutowym".

Belka w zeszłym tygodniu zgodził się kandydować na prezesa NBP i zrezygnował wówczas z pracy w MFW.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane