• rozwiń

Pawlak uchylił rekordową karę dla J&S

Pawlak uchylił rekordową karę dla J&S
Foto: TVN24.pl Foto: Minister Gospodarki uchylił decyzję ARM

Minister gospodarki Waldemar Pawlak uchylił decyzję prezesa Agencji Rezerw Materiałowych, nakładającą na spółkę J&S Energy karę za zbyt małe zapasy paliw. Oznacza to, że firma uniknie rekordowo wysokiej kary ponad 461 mln złotych.

Karę wysokości blisko 461 mln 696 tys. zł, na J&S prezes ARM nałożył w połowie października. Jak tłumaczył ówczesny wiceminister gospodarki Piotr Naimski, Agencja stwierdziła, że 31 lipca spółka J&S Energy nie posiadała wymaganych zapasów paliw, choć taki obowiązek nakłada nań ustawa.

Decyzja o nałożeniu kary zaskoczyła władze spółki. Firma tłumaczyła się, że ma zgromadzone wymagane ustawą 150 tys. ton surowej ropy naftowej w państwowym PERN i 156 tys. ton benzyny i oleju napędowego. Odwołała się od decyzji do ministra gospodarki.

"Podstawą do wydania przez Ministra Gospodarki powyższej decyzji były błędy proceduralne, a przede wszystkim naruszenie przepisów dotyczących właściwości rzeczowej organu wydającego decyzję w I instancji" - podał resort w komunikacie.

Udział J&S Energy w polskim rynku handlu paliwami wynosi 10 proc. Firma koncentruje się na handlu paliwami, produktami petrochemicznymi, chemicznymi, nawozami sztucznymi, gazem LPG i na działalności magazynowo-logistycznej.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane