• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Pawlak też nie wie, kto kupił stocznie

Tajemniczość United International Trust, nowego właściciela stoczni gdyńskiej i większości szczecińskiej, przewyższa chyba tylko poufność informacji o tym inwestorze. Okazuje się, że nawet minister gospodarki Waldemar Pawlak nie był informowany o szczegółach przetargu i nie wie, w czyje ręce trafiły stocznie.

Wicepremier przyznał, że nie został poinformowany o inwestorze stoczni w Gdyni i Szczecinie, bo - jak mówi - przetarg był tak prowadzony, że informacje o tym są znane ministrowi skarbu. Przebywający w Rzeszowie Pawlak podkreślił, że ma nadzieję, że Aleksander Grad "tych inwestorów sprawdził i jest przekonany i pewny, że obietnice dotyczące kontynuowania produkcji statków zostaną zrealizowane".

Sprawdził, albo sprawdza, bo jak wynika z informacji "Gazety Wyborczej", na początku tygodnia minister Grad pojechał do Kataru, gdzie miał spotkać się z przedstawicielami Qatar Investment Authority - inwestora, który może stać za UIT.

Przetarg na sprzedaż najważniejszych aktywów Stoczni Szczecin i Gdynia wygrał United International Trust - bliżej nieokreślona instytucja, o której w ciągu tygodnia powstało już wiele legend. Minister skarbu Aleksander Grad zapewnił, że inwestor zadeklarował, iż kupił kluczowe elementy obu zakładów, aby kontynuować produkcję stoczniową. Majątek stoczni Gdynia sprzedano za około 288 mln zł, a Szczecin za 161 mln zł.

mkg/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane