• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Pawlak: Sprawdzamy, jak nałożono karę dla J&S

Pawlak: Sprawdzamy, jak nałożono karę dla J&S
Foto: TVN24 Foto: J&S uniknęło gigantycznej kary

- Kara dla spółki paliwowej J&S Energy nie była nałożona skutecznie i to jest głównym powodem uchylenia tej decyzji - powiedział wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. Zapowiedział wyjaśnienie, dlaczego tak się stało.

W grudniu ubiegłego roku resort gospodarki poinformował, że minister gospodarki uchylił decyzję prezesa Agencji Rezerw Materiałowych (ARM) nakładającą na spółkę J&S Energy 461 mln 696 tys. zł kary za zbyt małe zapasy paliw. Spółka odwołała się od decyzji ARM, a Pawlak w połowie grudnia anulował karę.
- Podstawą do wydania przez Ministra Gospodarki powyższej decyzji były błędy proceduralne, a przede wszystkim naruszenie przepisów dotyczących właściwości rzeczowej organu wydającego decyzję w I instancji - podał wówczas resort w komunikacie.

Kto zawinił?

Zdaniem wicepremiera Pawlaka, w kontekście tej sprawy należy postawić pytanie, kto odpowiada za doprowadzenie do sytuacji, że kara dla J&S Energy była nieskuteczna.
- I na ten temat prowadzimy działania wyjaśniające, bo swego czasu minister Piotr Naimski (wiceminister gospodarki w rządzie Jarosława Kaczyńskiego - red.) ogłosił światu i w kraju, że taka kara została nałożona, ale ta kara była nałożona nieskutecznie. Bo też powinno być przedmiotem refleksji, dlaczego tak poważne decyzje są tak niedbale podejmowane - powiedział Pawlak.
- Pawlak powinien na tej podstawie odwołać prezesa, a sprawę oddać do prokuratury - uważa Naimski.

Wicepremier pytany, czy kara dla J&S Energy może być jeszcze skutecznie nałożona, odpowiedział, że taka groźba dotyczy wszystkich podmiotów gospodarczych, które nie dbają o zachowanie rezerw paliwowych.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane