• rozwiń

Pawlak: Podatek Belki ma się dobrze

Co ze zniesieniem podatku Belki? - Na decyzje w tej sprawie duży wpływ ma obecnie minister finansów, który zwraca uwagę na przywracanie równowagi budżetowej - twierdzi w rozmowie z "Parkietem" wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak.

- Podatek od zysków kapitałowych ma się wyjątkowo dobrze - stwierdził wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. Zapytany o swoje wcześniejsze, zdecydowane postulaty dotyczące zniesienia podatku Belki, wiceszef rządu przyznaje, że na decyzje w tej sprawie duży wpływ ma obecnie minister finansów, który zwraca uwagę na przywracanie równowagi budżetowej.

W przyszłych latach można by zacząć od likwidacji opodatkowania oszczędności, a później znieść obciążenie zysków giełdowych.

Waldemar Pawlak

Waldemar Pawlak zaprzecza jednak, jakoby nacisk na redukcję deficytu był dla niego ważniejszy niż np. zniesienie podatku Belki. - Moim zdaniem, stale konieczne jest szukanie równowagi między poszczególnymi postulatami - wyjaśnia.

Wicepremier, lider PSL powtarza za premierem Donaldem Tuskiem, że w przyszłych latach można by zacząć od likwidacji opodatkowania oszczędności, a później znieść obciążenie zysków giełdowych.

mpj//gak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane