• rozwiń
  • WIG20 2191.61 -0.61%
  • WIG30 2491.65 -0.57%
  • WIG 58053.03 -0.42%
  • sWIG80 11621.13 -0.07%
  • mWIG40 3823.88 +0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Pawlak ostrzega: grozi nam gazowy kryzys

Pawlak ostrzega: grozi nam gazowy kryzys
Foto: TVN24 Foto: Pawlak zaniepokojony

Od początku przyszłego roku Polska może mieć problemy z dostawami gazu i trzeba rozważyć działania kryzysowe - powiedział wicepremier Waldemar Pawlak w rozmowie z radiem TOK FM.

- Dzisiaj sytuacja wskazuje jednoznacznie na potrzebę rozważenia działań o charakterze kryzysowym - powiedział Pawlak, komentując fiasko polsko-rosyjskich rozmów rządowych o umowie gazowej, które są prowadzone od kwietnia. Kolejna runda tych rozmów pod koniec zeszłego tygodnia nie zakończyła się parafowaniem umowy, jak oczekiwało Ministerstwo Gospodarki.

- Może być tak, że od początku przyszłego roku będzie problem ze zbilansowaniem dostaw gazu. Wiadomo, że dostawy gazu z Kataru będą dopiero w 2014 roku. A więc w latach 2010-2013 będą niedobory dostaw gazu, jeśli nie nastąpi porozumienie w zakresie dostaw ze stroną rosyjską w ramach porozumienia rządowego - tłumaczył swoje obawy wicepremier. Dodał, że podczas ostatniej rundy negocjacji "strona rosyjska znalazła jeszcze kilka tematów do dyskusji i w tych okolicznościach trzeba brać pod uwagę różne warianty rozwoju sytuacji".

Czego dodatkowo zażądali Rosjanie - Pawlak nie ujawnił. Zapowiedział, że kolejna runda rządowych negocjacji odbędzie się prawdopodobnie pod koniec sierpnia - pisze serwis "Gazety Wyborczej".

bgr ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane