• rozwiń
  • WIG20 2217.84 +0.77%
  • WIG30 2520.23 +0.73%
  • WIG 58525.39 +0.65%
  • sWIG80 11595.92 +0.05%
  • mWIG40 3820.72 +0.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Pawlak: Liniowy w 2009 r. mało realny

Pawlak: Liniowy w 2009 r. mało realny
Foto: TVN24 Foto: Pawlak: Podatek liniowy w 2009 r. jest mało realny

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak jako "mało realne" ocenił sygnały ze strony PO o możliwości wprowadzenia od 2009 roku jednolitej stawki podatku PIT dla wszystkich Polaków.

- Mało realne wydaje mi się realizowanie ambitnych planów (wprowadzenia podatku liniowego w 2009 r. - red.), o których mówią niektórzy politycy PO – powiedział w czwartek Pawlak.

Jak zastrzegł, jego ugrupowanie może dyskutować o podatku liniowym, tylko pod warunkiem uwzględnienia takich postulatów, jak wprowadzenie wysokiej kwoty wolnej, czy wsparcia rodzin, które nie płacą podatku dochodowego, w związku z czym nie mogą korzystać z ulg rodzinnych.

Jeśli mówi się o kwocie wolnej, uldze rodzinnej, to ten podatek, czy go będziemy nazywać liniowym, pierwiastkowym czy inaczej, ma charakter podatku społecznego i nie jest to już takie doktrynalne podejście.

Waldemar Pawlak

- Jeśli mówi się o kwocie wolnej, uldze rodzinnej, to ten podatek, czy go będziemy nazywać liniowym, pierwiastkowym czy inaczej, ma charakter podatku społecznego i nie jest to już takie doktrynalne podejście, więc można na ten temat dyskutować – ocenił wicepremier. - Jeżeli stać budżet na takie eksperymenty jak podatek liniowy, to powinno nas być stać na bardziej prospołeczne nastawienie do realiów naszej gospodarki – dodał.

W środę szef klubu PO Zbigniew Chlebowski poinformował na spotkaniu z przedsiębiorcami, że ostateczne decyzje dotyczące podatku liniowego zapadną na przełomie lipca i sierpnia. - Ja jestem za. Jeśli zapadnie pozytywna decyzja, to powinna to być stawka niższa od 18 proc. - powiedział.

[CZYTAJ WIĘCEJ O STANOWISKU PO]

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane