• rozwiń
  • WIG20 2183.25 +0.85%
  • WIG30 2470.27 +0.77%
  • WIG 57418.58 +0.69%
  • sWIG80 11429.60 -0.17%
  • mWIG40 3647.38 +0.29%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Biznes dla Ludzi

Paweł Blajer wyjaśnił, jak korzystnie skorzystać z karty płatniczej za granicą

Jak korzystnie skorzystać z karty płatniczej za granicą? Odtwórz: Jak korzystnie skorzystać z karty płatniczej za granicą?
Foto: Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi" o godz. 20 na antenie TVN24 Biznes i Świat | Video: Jak korzystnie skorzystać z karty płatniczej za granicą?

Przed wyjazdem za granicę warto zatroszczyć się o to, by płacąc kartą płatniczą lub korzystając z bankomatu nie narazić się na niepotrzebne dodatkowe koszty. Jak to zrobić, wytłumaczył Paweł Blajer.

Używając kart za granicą nie wiemy, ile ostatecznie po przeliczeniu zapłacimy za dokonaną transakcję. Kwota ta różni się bowiem w zależności od banku, w którym posiadamy rachunek i karty, z której korzystamy.

Jeżeli korzystamy z bankomatu kurs walutowy przeliczany jest  przez organizację płatniczą i przez nasz bank. Dodatkowo bank, z którego bankomatu wypłacamy środki doliczy jeszcze swoją prowizję.

- Najprostszą metodą, która pozwala zminimalizować koszty przeliczenia jest założenie rachunku walutowego. Będzie to pozwalało na posiadanie waluty na koncie, zakupionej w kantorze internetowym. Potem składamy wniosek o kartę do konta. To możemy zrobić w czasie jednej wizyty w banku. Konto ma być w tej walucie, w której będziemy płacić - podkreśliła Aleksandra Łukasiewicz z Expandera.

Program "Biznes dla Ludzi" Pawła Blajera do obejrzenia na antenie TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o godz. 20.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane