• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Paulson: pieniądze dostają zdrowe instytucje

Sekretarz Skarbu USA Henry Paulson zaapelował we wtorek do banków, które otrzymają zastrzyk kapitału w wysokości 250 mld USD od rządu USA, aby wykorzystały te fundusze do pobudzenia wzrostu gospodarczego.

"Musimy odbudować zaufanie w naszym systemie finansowym" - napisał Paulson w opublikowanym jednocześnie oświadczeniu.

"Potrzeby naszej gospodarki przemawiają za tym, aby instytucje finansowe nie wykorzystały nowego kapitału do robienia zapasów, ale do rozwoju" - stwierdził Paulson. Sekretarz skarbu podał, że Departament Skarbu USA wyasygnuje 250 mld USD na wsparcie kapitału banków poprzez nabycie akcji.

- Dziewięć największych banków w USA już wyraziło zgodę na przystąpienie do programu, na tych samych warunkach, jakie stosuje się wobec mniejszych instytucji - zapewnił Paulson.

Nie podał on nazw banków, które otrzymają wsparcie w wysokości 125 mld USD, ale anonimowe źródła wymieniają tu Citigroup Inc., Goldman Sachs Group Inc., Wells Fargo & Co., JPMorgan Chase & Co., Bank of America Corp., Merrill Lynch & Co., Morgan Stanley, State Street Corp., i Bank of New York Mellon Corp.

- To są zdrowe instytucje i zdecydowały się one na ten krok dla dobra gospodarki USA - powiedział Paulson.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane