• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Pasażerowie Ryanaira pójdą z torbami

Pasażerowie Ryanaira pójdą z torbami
Foto: TVN24 Foto: Bagażu tyle, ile udźwigniesz - ale musisz go donieść do samolotu?

Pasażerowie taniej linii lotniczej Ryanair mogą pójść torbami - i to dosłownie. Linia chce, by pasażerowie sami przenosili walizki przez bramki bezpieczeństwa i wnosili je do samolotów. Wszystko z oszczędności, aby obciąć koszty obsługi naziemnej.

Związkowcy Ryanaira juz ten plan skrytykowali - i tego samego można chyba śmiało spodziewać się po pasażerach. Przeciwni takiemu rozwiązaniu są też właściciele lotniskowych sklepów, bo objuczeni walizkami podróżni nie będą raczej chętni do zakupów.

Eksperci zwracają z kolei uwagę na względy bezpieczeństwa oraz kłopoty, jakie miałyby rodziny z mniejszymi dziećmi i dużą ilością bagażu.

Jest i marchewka...

Prezes linii Michael O'Leary uważa z kolei, że taki krok będzie korzystny tez dla samych pasażerów, bo oznacza koniec oczekiwania na bagaż przy tak zwanych karuzelach. Jednocześnie - według zapowiedzi prezesa - pasażerowie mieliby zyskać prawo zabrania ze sobą nielimitowanej ilości bagażu bez dodatkowych opłat - o ile zdołają go przenieść.

Podobny system stosują niektóre amerykańskie linie lotnicze na połączeniach krajowych. Według szacunków Ryanair miałby zaoszczędzić na tej zmianie 26 milionów funtów rocznie.

Irlandzki przewoźnik słynie z oszczędności - linie zrezygnują wkrótce z tradycyjnej odprawy, co więcej, zapowiedziały, że rozważają wprowadzenie opłat od podróżnych za korzystanie z toalety w samolotach.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane