• rozwiń

PARP zapowiada konkurs na e-biznes

PARP zapowiada konkurs na e-biznes
Foto: TVN24 Foto: PARP zapowiada, że tym razem nie będzie kolejek ani rękoczynów

Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przedstawiła nowy kalendarz ubiegania się o unijne dotacje na e-biznes w ramach działania 8.1. i 8.2. Warunki ubiegania się o pomoc zostaną przedstawione do końca czerwca, zaś pierwsze zgłoszenia można będzie składać pod koniec lipca - zapowiedziała prezes agencji, Bożena Lublińska-Kasprzak.

Konkurs potrwa dwa miesiące i zostanie wyeliminowane z niego kryterium czasowe składania wniosków, czyli zasada kto pierwszy, ten lepszy.

Ubiegłoroczny konkurs zakończył się skandalem. Przed siedzibami oddziałów PARP ustawiały się długie kolejki przedsiębiorców składających wnioski na unijne dofinansowanie ich pomysłów na biznes elektroniczny. Dochodziło wręcz do rękoczynów. Przed rozpoczęciem naboru Agencja zapewniała, że moment złożenia wniosku nie będzie miał znaczenia w kwalifikacji, a głównym kryterium będzie innowacyjność przedsięwzięcia. Potem okazało się, że odrzucono dokumenty tych, którzy złożyli je jako ostatni.

Jeśli chodzi o działanie 8.1 i 8.2 to konkurs będzie ogłoszony 15 lipca. Zbieranie wniosków rozpocznie się 30 lipca i potrwa do 30 września.

- Warunki ubiegania się przez przedsiębiorców o pomoc w ramach działania 8.1 będą znane przedsiębiorcą do końca czerwca - powiedziała Lublińska-Kasprzak.

Konkurs dotyczy środków na wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej w unijnym programie Innowacyjna Gospodarka. Projekty dotyczące świadczenia usług drogą elektroniczną mogą składać tzw. mikroprzedsiębiorstwa (do 10 pracowników) i mali przedsiębiorcy (mniej niż 50 pracowników).

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane