• rozwiń

Paragon od lekarza i prawnika?

Paragon od lekarza i
 prawnika?
Foto: TVN24 Foto: Kasy fiskalne mogą trafić do gabinetów medycznych i prawniczych

Za niecały rok, w połowie kwietnia 2010 r., prawnicy i lekarze mogą być zmuszeni do zainstalowania kas fiskalnych - przewiduje "Gazeta Prawna". Według dziennika, pretekstem do tego może być nakazana przez Trybunał Konstytucyjny zmiana w przepisach o zwolnieniu z używania kas.

Jak pisze dziennik, do kwietnia 2010 roku minister finansów powinien przenieść z rozporządzenia do ustawy o VAT zakres zwolnień z obowiązku stosowania ewidencji przy użyciu kas fiskalnych. Jest to konsekwencja wyroku Trybunału Konstytucyjnego z lipca b.r.

Trybunał uznał wtedy, że przepisy ustawy o VAT, pozwalające ministrowi finansów uznaniowo określać, kto nie musi stosować kas fiskalnych do rejestracji obrotu i podatków, są niezgodne z Konstytucją. Trybunał dał Sejmowi dziewięć miesięcy na zmianę przepisów, które po tym terminie stracą moc.

Lekarze i prawnicy kupią kasy fiskalne?

Według gazety, minister finansów zastanawia się jeszcze nad sposobem wprowadzenia stosownych zmian.

Obowiązek zmiany przepisów może być świetnym pretekstem do wprowadzenia kas rejestrujących w gabinetach lekarskich i kancelariach prawniczych. Pomysł ten od kilku lat jest odkładany - podkreśla "Gazeta Prawna".

aga/iga/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane