• rozwiń
  • WIG20 2188.24 +0.40%
  • WIG30 2481.46 +0.42%
  • WIG 57863.03 +0.42%
  • sWIG80 11638.04 +0.42%
  • mWIG40 3734.43 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Para milionerów chce zatrudniać polskich dentystów

Para milionerów chce zatrudniać polskich dentystów
Foto: TVN24.pl Foto: Para brytyjskich milionerów chce masowo zatrudniać dentystów z Europy Środkowej

Para brytyjskich milionerów, Judith i Fergus Wilsonowie, planuje otworzenie sieci pięciuset klinik stomatologicznych usytuowanych w pobliżu skrzyżowań ruchliwych autostrad, w których chce masowo zatrudniać dentystów z Europy Środkowej, w tym z Polski - podał tygodnik "The Sunday Mirror".

Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjenci nie musieliby na wizytę u dentysty zapisywać się z długim wyprzedzeniem tak jak w przypadku publicznej służby zdrowia (NHS), nie płaciliby aż tak wyśrubowanych rachunków jak obecnie za prywatną wizytę i nie musieliby na leczenie wyjeżdżać do innego kraju, co zdarza się coraz częściej.

Służba publiczna nie daje rady

Więcej sensu ma umożliwienie polskim dentystom przyjazdu do Wielkiej Brytanii niż organizowanie wyjazdów Brytyjczyków do lekarzy za granicą.

milionerka Judith Wilson

Kondycja NHS w zakresie usług stomatologicznych od kilku lat systematycznie się pogarsza, bo lekarze odchodzą do sektora prywatnego. W 2006 roku, gdy NHS zaproponowała lekarzom nowe zbiorowe umowy, świadczenia usług dla publicznej służby zdrowia zaprzestało 500 dentystów.

Tygodnik "The Sunday Times" pod koniec października napisał, że ok. 80 proc. Brytyjczyków nie ma dostępu do lekarza stomatologa świadczącego usługi w ramach NHS. Lukę w podaży starają się
wypełnić firmy organizujące wyjazdy Brytyjczyków do innych krajów.

Polski dentysta dla każdego

Judith i Fergus Wilsonowie są przekonani, że popyt na zagraniczne leczenie stomatologiczne należy zaspokoić w inny sposób. - Więcej sensu ma umożliwienie polskim dentystom przyjazdu do Wielkiej Brytanii niż organizowanie wyjazdów Brytyjczyków do lekarzy za granicą - cytuje "The Sunday Mirror" Judith Wilson.

Wilsonowie, którzy dorobili się na handlu nieruchomościami, sami wycenili swój majątek na 180 mln funtów na koniec 2006 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane