• rozwiń

Papierosy za 23 biliardy dolarów

Papierosy za 23 biliardy dolarów
Foto: cnn.com Foto: Taki oto wyciąg ujrzał Josh Muszynski

Amerykanin o polskobrzmiącym nazwisku - Josh Muszynski - zdębiał, gdy w poniedziałek na wyciągu ze swojej karty kredytowej odkrył, ile kosztował go zakup paczki papierosów. Było to bowiem... 23,148,855,308,184,500 dolarów. Plus 15 dolarów za... przekroczenie debetu.

Kwota, którą "ściągnięto" z karty Muszynskiego przekracza ponad 2 tysiące razy narodowy dług Stanów Zjednoczonych. A 22-latek z Manchesteru w New Hampshire był tylko jednym z klientów Visy, którym słono policzono za zakupy.

Dwie godziny dreszczowca

Muszynski, mieszkaniec Manchesteru w New Hampshire, relacjonował dziennikarzom, że spędził dwie godziny rozmawiając przez telefon z pracownikami Bank of America, który wydał jego kartę. Dopiero po upływie tego czasu usłyszał, że transakcja i prowizja zostaną wycofane z jego konta.

W oficjalnym oświadczeniu, Visa ogłosiła, że całe zamieszanie wynikło z "tymczasowego błędu w oprogramowaniu", który został już naprawiony. Awaria miała - według Visy - dotknąć "niewielkiej liczby użytkowników kart kredytowych Visa". - Ten incydent nie będzie miał finansowych reperkusji dla właścicieli kart kredytowych - zapewniła Visa w oświadczeniu.

Także w Polsce klienci Visy miewali kłopoty. W 2008 r. na przykład, dwa razy w ciągu zaledwie kilku miesięcy firma miała problemy z rozliczaniem swoich transakcji.

//kdj/k

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane