• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

PAP wpadł w pat

PAP wpadł w pat
Foto: TVN24 Foto: PAP bez prezesa

Polska Agencja Prasowa wciąż bez prezesa - a teraz i bez rady nadzorczej. Nowy zarząd próbowano wybrać już od niemal roku, kolejna próba miała miejsce dziś. Zakończyła się fiaskiem, a na dodatek paraliżem Rady nadzorczej: z członkostwa w niej zrezygnował dotychczasowy przewodniczący Krzysztof Andracki, a bez kompletu członków rada nie może działać.

Jak poinformowała w swoim komunikacie Rada Nadzorcza Polskiej Agencji Prasowej, w trakcie dzisiejszego posiedzenia, na którym miał zostać wybrany nowy zarząd spółki, z funkcji Przewodniczącego Rady został odwołany Krzysztof Andracki. "Niezwłocznie po odwołaniu go z funkcji Pan Krzysztof Andracki złożył rezygnację z członkostwa w Radzie Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej S.A., uniemożliwiając procedurę planowanego wyłonienia Zarządu Spółki" - czytamy dalej w komunikacie RN PAP.

Posiedzenie RN zostało przerwane i będzie mogło być kontynuowane dopiero po uzupełnieniu jej składu przez resort skarbu.

Do tej pory PAP pozostanie bez prezesa. Taka sytuacja w spółce trwa już od stycznia, kiedy to do dymisji podali się prezes i wiceprezes spółki - Piotr Skwieciński oraz Maciej Świrski. Obecnie w zarządzie zasiada jedynie Ada Kostrz-Kostecka.

Kolejna próba

Jak pisała niedawno "Gazeta Wyborcza", Rada Nadzorcza PAP już kilkakrotnie próbowała wybrać nowy zarząd. Pierwszy, ogłoszony w lutym konkurs został unieważniony w kwietniu, drugi - rozpisany w sierpniu - miał być rozstrzygnięty w październiku, ale do dziś nowy prezes i wiceprezes nie zostali wybrani.

Na przeszkodzie stawały bądź zbyt mała liczba chętnych do pracy w zarządzie, lub niepełny skład RN. - To zbieg nieszczęśliwych okoliczności. W posiedzeniach rady nadzorczej różni członkowie nie mogli uczestniczyć z przyczyn zdrowotnych - wyjaśniał w niedawnej rozmowie z "GW" Andracki.

Także tym razem trudno było mówić o wysypie kandydatów. Zdaniem "GW" w szranki stanęło zaledwie trzech kandydatów, w tym dotychczasowa członkini zarządu Ada Kostrz-Kostecka.

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane