• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-16 17:15

Dostosuj

Temat: Rząd Donalda Tuska

Państwowe spółki mają bliżej współpracować. Spotkanie na szczycie z ministrem

Państwowe spółki mają bliżej współpracować. Spotkanie na szczycie z ministrem
Foto: pgnig.pl Foto: PGNiG - magazyn gazu w Wierzchowicach

Minister skarbu Włodzimierz Karpiński chce, by spółki skarbu państwa bliżej współpracowały ze sobą - informuje poniedziałkowy "Puls Biznesu". Gazeta dodaje, że minister do końca czerwca czeka na propozycje działań, które wspólne mogłyby udać się lepiej.

Gazeta pisze, że w ubiegłym tygodniu z ministrem i wiceministrem spotkało się kilkunastu prezesów i wiceprezesów państwowych spółek.

Pierwsze takie spotkanie?

Podobno było to pierwsze spotkanie w tak szerokim składzie. Włodzimierz Karpiński miał podczas spotkania szukać synergii państwowych spółek.

-  Zależy mi na zwiększaniu efektywności portfela aktywów, którymi zarządzam jako minister skarbu. Będę zatem inicjować i wspierać współpracę spółek, zachęcać do wykorzystywania synergii biznesowych i instytucjonalnych - powiedział gazecie Karpiński.

Minister właśnie po to tworzy "Program koordynacji projektów strategicznych realizowanych przez spółki kluczowe" - dodaje "Puls Biznesu".

Są nimi: PZU,  PKO BP i BGK, Orlen i Lotos, KGHM, PGE,  Enea,  Tauron, Energa, PGNiG, PERN, PIR i ARP. Lista nie jest zamknięta - pisze gazeta.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane