• rozwiń

Temat: Rząd Donalda Tuska

Państwowe spółki mają bliżej współpracować. Spotkanie na szczycie z ministrem

Państwowe spółki mają bliżej współpracować. Spotkanie na szczycie z ministrem
Foto: pgnig.pl Foto: PGNiG - magazyn gazu w Wierzchowicach

Minister skarbu Włodzimierz Karpiński chce, by spółki skarbu państwa bliżej współpracowały ze sobą - informuje poniedziałkowy "Puls Biznesu". Gazeta dodaje, że minister do końca czerwca czeka na propozycje działań, które wspólne mogłyby udać się lepiej.

Gazeta pisze, że w ubiegłym tygodniu z ministrem i wiceministrem spotkało się kilkunastu prezesów i wiceprezesów państwowych spółek.

Pierwsze takie spotkanie?

Podobno było to pierwsze spotkanie w tak szerokim składzie. Włodzimierz Karpiński miał podczas spotkania szukać synergii państwowych spółek.

-  Zależy mi na zwiększaniu efektywności portfela aktywów, którymi zarządzam jako minister skarbu. Będę zatem inicjować i wspierać współpracę spółek, zachęcać do wykorzystywania synergii biznesowych i instytucjonalnych - powiedział gazecie Karpiński.

Minister właśnie po to tworzy "Program koordynacji projektów strategicznych realizowanych przez spółki kluczowe" - dodaje "Puls Biznesu".

Są nimi: PZU,  PKO BP i BGK, Orlen i Lotos, KGHM, PGE,  Enea,  Tauron, Energa, PGNiG, PERN, PIR i ARP. Lista nie jest zamknięta - pisze gazeta.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane