• rozwiń

Panie sprzedają się najlepiej

Panie sprzedają się najlepiej
Foto: Arch. TVN24 Foto: Madonna w 2008 roku zarobiła najwięcej

Tournee Madonny "Sticky and Sweet" okazało się największym - pod względem komercyjnym - wydarzeniem muzycznym 2008 roku, przynosząc ponad 280 milionów dolarów. Drugie miejsce w zestawieniu firmy Pollstar zajęła Celine Dion, która zarobiła 237 milionów dolarów.

Kanadyjska wykonawczyni w czasie swego pierwszego od ośmiu lat tournee odwiedziła 24 kraje, pdczas gdy Madonna tylko 17. Obie gwiazdy miały tego samego choreografa - Jamie Kinga, który wspomógł także Spice Girls w przygotowaniu ich pierwszego po wznowieniu działalności występu.

Madonna pobiła własny rekord w kategorii najlepiej sprzedającego się tournee artysty występującego solo - w roku 2006 jej "Confessions" zarobił niespełna 194 miliony dolarów.

Z zestawienia wynika, że w 2008 średnia cena biletu na koncert w Ameryce Północnej wzrosła o 8 procent co prawie 67 dolarów. Natomiast cena najlepszego biletu na koncert Madonny wynosiła 350 dolarów.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane