• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Paliwowy paraliż Grecji

Paliwowy paraliż Grecji
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Brak dostaw paliwa zaczyna zagrażać greckiej gospodarce

Strajk greckich kierowców cystern i ciężarówek sparaliżował Grecję. Po nieudanych negocjacjach z rządem kierowcy wstrzymali dostawy paliwa do stacji benzynowych, domagając się zwiększenia taryfy transportowej wypłacanej przez państwo.

Brak dostaw paliwa zaczyna zagrażać greckiej gospodarce. We wtorek niektóre promy w porcie Pireus zredukowały liczbę rejsów na wyspy na Morzu Egejskim, gdyż z powodu protestu nie odbywa się transport ciężarówek.

Jak podaje grecka telewizja, strajk wywołał także trudności w zaopatrzeniu supermarketów. Protest dotknął tez turystów, którzy podróżując na własną rękę planowali wypożyczenie samochodu.

Sytuacja najgorzej wygląda na greckich wyspach. Na Krecie jest otwarta tylko co dziesiąta stacja benzynowa. Stosunkowo najlepsza sytuacja panuje w stołecznych Atenach oraz w Salonikach, gdzie funkcjonuje około 1/4 stacji benzynowych.

Limity na tankowanie

Podniesienie taryfy o pięć procent nie satysfakcjonuje kierowców, którzy żądają 13-procentowej podwyżki. Strajkujący argumentują, że taka podwyżka im się należy w związku z rosnącymi cenami towarów konsumpcyjnych i opłatami na autostradach.

Strajk doprowadził w niektórych prowincjach do zamknięcia nawet 90 proc. stacji benzynowych. Przed czynnymi stacjami ustawiają się długie kolejki. Wiele z nich wprowadziło limity tankowania do dwudziestu euro.

mpj/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane