• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Paliwo cieknie z Toyoty

Paliwo cieknie z Toyoty
Foto: EPA Foto: Toyota znów wzywa

Toyota znów ma problem. A raczej jej kierowcy, bo koncern wzywa do warsztatów prawie 1,7 mln samochodów na całym świecie z powodu usterek, które mogą spowodować wycieki paliwa. Serwisy mają odwiedzić kierowcy Lexusa IS i GS w Ameryce Płn. oraz Toyoty Avensis w Europie.

Blisko 1,3 mln pojazdów, których dotyczy "cieknący problem" znajduje się w Japonii. Związany jest on z dwiema usterkami. Pierwszy to niewłaściwie zamontowany czujnik ciśnienia paliwa, który może spowodować, że pod wpływem wibracji silnika z czasem mogą obluzować się śruby, co prowadzi do wycieku paliwa. Problem dotyczy m.in. 280 tys. Lexusów IS i GS, w tym 255 tys. Ameryce Płn. i 10 tys. w Europie.
Drugi problem, który dotyczy 141 tys. egzemplarzy Toyoty Avensis sprzedanych w Europie, związany jest z nieregularną pracą pompy paliwowej, co może spowodować pęknięcia i w rezultacie również wyciek paliwa.

Błąd na linii

Toyota, która trzeci rok z rzędu jest numerem jeden, jeśli chodzi o sprzedaż aut, od ponad roku boryka się z masowymi usterkami swoich aut. Dotyczą one głównie awarii pedałów gazu i hamulca oraz systemów elektronicznych. Szacuje się, że z ich powodu zginęło już na świecie kilkadziesiąt osób. W Stanach Zjednoczonych, gdzie trafiło najwięcej wadliwych aut, koncern zapłacił już kilkanaście milionów kary nałożonej przez tamtejsze władze.

Jak zapewniła firma, nie ma informacji o wypadkach, które mogłyby mieć związek z ostatnio odkrytymi defektami.

mkg/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane