• rozwiń

Padało? Lufthansa zapłaci...

Padało? Lufthansa zapłaci...
Foto: TVN24 Foto: Padało? Lufthansa zapłaci...

Co spędza sen z oczu tym, którzy wyjeżdżają na urlop? Wiadomo: wizja, że będzie padać. Straconych przez pogodę dni nikt nie odda, ale osłodzić może je... odszkodowanie - od linii lotniczej. W walce o klientów w trudnych dla branży czasach Lufthansa obiecuje po 20 euro za deszczowy dzień.

Maksymalna kwota to 200 euro. "Loty z gwarancją pogody" obejmują 36 miast, ich ceny zaczynają się od 119 euro. "Normalne" zaczynają się od 99 euro. Bilety można bukować od środy do 18 sierpnia, podróż musi zakończyć się najpóźniej 8 listopada.

Od Zagrzebia do Waszyngtonu

Na liście miast są m.in. europejskie Barcelona, Bolonia, Florencja, Lizbona, Madryt, Malaga, Marsylia, Nicea, Palma de Mallorca, Porto, Rzym, Wenecja i Zagrzeb. Poza Europą oferta Lufthansy obejmuje m.in. Abu Dabi, Casablankę, Johannesburg, Tel Awiw, Boston, Chicago, Nowy Jork i Waszyngton.

"Sunshine- Ticket" jest połączony z ubezpieczeniem. Jeśli padało, turysta powinien przesłać bilet, kartę pokładową i listę deszczowych dni do ubezpieczyciela - firmy WÜBA Versicherungs-AG. Odszkodowanie przysługuje, jeśli okaże się, że w miejscu pobytu turysty w ciągu dnia spadło co najmniej 5 milimetrów deszczu. Rozstrzygają dane portalu www.wetteronline.de.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane