• rozwiń

Paczkomaty jadą do Włoch. Ma ich być tysiąc

Paczkomaty jadą do Włoch. Ma ich być tysiąc
Foto: inpost.pl Foto: Paczkomaty InPost staną we Włoszech

Integer, właściciel operatora pocztowego InPost, do połowy tego roku uruchomi we Włoszech 400 tzw. paczkomatów (urządzeń do nadawania i odbierania paczek), a do końca 2015 roku 1000 maszyn. To wynik porozumienia o współpracy Integera z firmą z włoską branży kurierskiej TNT Express Italy. Umowa przewiduje, że TNT będzie kluczowym partnerem logistycznym sieci paczkomatów we Włoszech.

W ramach porozumienia sieć maszyn polskiej firmy zostanie zintegrowana z 1200 placówkami TNT oraz 100 magazynami spółki.

- Zawarta umowa to kluczowy punkt w strategii TNT Express, dedykowanej włoskiemu rynkowi e-commerce. Zaoferujemy wspólnie realną alternatywę dostaw w branży e-commerce - zarówno dla sklepów internetowych, jak też e-klientów, którzy uzyskają pewną i szybką opcję dostawy przesyłek - mówi cytowany w komunikacie spółki Tony Jakobsen, dyrektor w TNT Express Italy.

A prezes Grupy Interer.pl podkreśla: - Dostrzegamy ogromne perspektywy, jakie stoją przed e-handlem we Włoszech, dlatego pierwsze 400 maszyn, które zostaną rozlokowane na Półwyspie Apenińskim do końca czerwca, to dopiero początek naszej ekspansji. Docelowo chcemy uruchomić na włoskim rynku 1000 Paczkomatów - ocenia Rafał Brzoska.

Szeroka współpraca

Jak informuje komunikat "współpraca z TNT Express to kontynuacja ekspansji paczkomatów InPost na Półwyspie Apenińskim".

"W połowie lutego sfinalizowano porozumienie z Banzai, największą włoską platformą e-commerce. E-Price i SaldiPrivati - flagowe sklepy internetowe z grupy Banzai - będą jako pierwsze we Włoszech oferować usługę odbioru zakupionych produktów w 400 paczkomatach. Według statystyk InPost, aż 58 proc. przesyłek jest odbieranych z paczkomatów InPost poza standardowymi godzinami otwarcia punktów usługowych" - informuje spółka.

Z informacji spółki wynika, że międzynarodowa ekspansja paczkomatów jest realizowana we współpracy z funduszem PineBridge i zakłada uruchomienie 10 tys. paczkomatów w Europie w ciągu najbliższych 3 lat.

W ciągu najbliższych 3-4 lat paczkomaty maja pojawić się w Azji i w obu Amerykach. Całość inwestycji docelowo może sięgnąć nawet 1 mld euro.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane