• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Bitcoin

Overstock zaakceptuje bitcoina. Cyfrową walutą zapłacisz w 2014 roku

Overstock zaakceptuje bitcoina. Cyfrową walutą zapłacisz w 2014 roku
Foto: Flickr (CC BY 2.0)/ zcopley Foto: Bitcoin nie istnieje w formie fizycznej, ale jest akceptowany przez użytkowników sieci

Overstock.com, jeden z największych sklepów internetowych w USA, pod koniec 2014 roku będzie akceptować transakcje w cyfrowej walucie bitcoin. Zdaniem szefa tej firmy Patricka Byrne'a bitcoin to "dobry pieniądz".

Ta decyzja może zmienić przyszłość wirtualnej waluty. Dotąd posługiwały się nią głównie osoby, które nie boją się jej szybko zmieniającego się kursu oraz wysokiego ryzyka w inwestycjach. Jeżeli Overstock.com zacznie traktować bitcoina tak, jak inne waluty, to w jego ślady mogą pójść inne, także mniejsze sklepy.

Wirtualny sklep i cyfrowe pieniądze

Prezes Overstock Patrick Byrne poinformował, że jego firma planuje w drugiej połowie przyszłego roku rozpocząć akceptowanie bitcoina jako formy płatności.

- Obecnie szukamy najlepszej formy użytkowania tej waluty - twierdzi Patrick Byrne, szef Overstock.com.

Overstock.com to jeden z największych sklep internetowych w Stanach Zjednoczonych. Zajmuje się sprzedażą produktów np. odzieży i wyposażenia mieszkań. Z jego usług mogą korzystać także Polacy, bo towar jest również wysyłany do naszego kraju.

Czym jest bitcoin?

To wirtualna waluta, która nie istnieje w formie fizycznej. Może być używania do przelewów internetowych i w handlu. Bitcoin nie jest emitowany przez żaden bank centralny lub organ władzy.

Cyfrowy pieniądz pozwala na dokonywanie zakupów w innych krajach, wykupowania abonamentów lub usług w sieci oraz realizowanie transakcji finansowych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane