• rozwiń

Otwarte Niebo nad Atlantykiem

Otwarte Niebo nad Atlantykiem
Foto: sxc.hu Foto: Lotnictwo ma przed sobą jasną przyszłość?

Wielkie otwarcie rynku lotniczego. Unia Europejska i Stany Zjednoczone zawarły porozumienie o liberalizacji lotnictwa pasażerskiego. Przepisy mają wejść w życie w listopadzie tego roku.

Uzgodniono m.in. wzajemne otwarcie rynków lotniczych. Stany Zjednoczone obiecały zezwolić w przyszłości spółkom europejskim na przejmowanie pakietów większościowych w amerykańskich firmach lotniczych. Natomiast amerykańskie firmy zyskają podobną możliwość w Europie.

- Obie strony uzgodniły zacieśnienie współpracy między organami regulacyjnymi i zniesienie barier, które powstrzymywały rozwój najważniejszych na świecie rynków lotniczych - ocenił komisarz UE ds. transportu Sim Kallas.

Uzgodnienia muszą być jeszcze zaakceptowane przez europejskich ministrów transportu i amerykański Kongres.

Pełna liberalizacja wg Komisji Europejskiej przyniesie korzyści warte 12 miliardów euro i stworzy 80 tysięcy nowych miejsc pracy.

Pierwsze porozumienie, które zawarła Unia Europejska i Stany zjednoczone w 2007 roku umożliwiło firmom europejskim i amerykańskim latanie z dowolnych lotnisk w obu krajach.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane