• rozwiń

Oto nowy szef Unicredit

Oto nowy szef Unicredit
Foto: TVN CNBC Foto: Nowy dyrektor generalny Unicredit, Federico Ghizzoni

Federico Ghizzoni został wybrany na nowego dyrektora generalnego UniCredit - największego banku detalicznego w Europie, który jest głównym akcjonariuszem polskiego Pekao SA. Zastąpi on Alessandro Profumo, który zrezygnował z tej funkcji kilka dni temu.

Wyboru dokonała rada nadzorcza UniCredit, która w czwartek spotkała się w Warszawie.

Federico Ghizzoni powiedział dziennikarzom, że UniCredit pod jego kierownictwem zachowa dotychczasową strategię i skupi się na wzroście organicznym. Jak stwierdził, bank Pekao, którego UniCredit jest większościowym akcjonariuszem, pozostanie ważnym aktywem dla włoskiego banku.

- Kolejny krok to kontynuacja organicznego wzrostu. Nie planujemy więc żadnego przejęcia. Dużą przestrzeń do wzrostu mamy w samej grupie. Polska jest dla nas bardzo ważnym krajem, to ważny rynek. Będziemy próbowali więcej tu zainwestować - powiedział Ghizzoni.

Według wiceprezesa Pekao SA Luigi Lovaglio, zmiana systemu zarządzania - zwana przez zarząd dywizjonalizacją - nie oznacza, że decyzje w sprawach Pekao będą podejmowane w Mediolanie. - Dywizjonalizacja to tylko słowo. Mamy silny lokalny zespół. Do tej pory wszystkie decyzje były podejmowane tutaj. Jestem pewny, że zostanie utrzymany ten sam system - stwierdził Lovaglio.

O zachowaniu autonomii banku Pekao zapewnił też nowowybrany dyrektor generalny Unicredit. - Proszę mi uwierzyć, nie ma żadnego powodu by odbierać Pekao autonomię. Może trzeba zrobić przeciwnie? Pekao to silny bank, jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników - dlaczego to zmieniać? - mówił Federico Ghizzoni. On sam dobrze zna polski bank: przez 3 lata pracował w Pekao SA, a także nadzorował przedsięwzięcia Unicreditu w Europie Środkowej.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane