• rozwiń
  • WIG20 2188.24 +0.40%
  • WIG30 2481.46 +0.42%
  • WIG 57863.03 +0.42%
  • sWIG80 11638.04 +0.42%
  • mWIG40 3734.43 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Oto nowy szef Microsoft. Akcje firmy poszły w górę

Oto nowy szef Microsoft. Akcje firmy poszły w górę
Foto: Wikipeda Foto: Satya Nadella był najllepszym kandydatem - uważa założyciel Microsoftu Bill Gates

Satya Nadella został nowym szefem Microsoftu - poinformowała we wtorek firma Microsoft. Nadella zastapi na tym stanowisku Steve'a Ballmera, który kilka miesięcy temu ogłosił odejście. Nadella będzie dyrektorem generalnym i członkiem zarządu firmy.

- W obecnych czasach nie ma lepszego kandydata na szefa Microsoftu - powiedział założyciel Microsoftu Bill Gates. Po ogłoszeniu tej decyzji, akcje firmy poszły w górę o 21 proc.

- Jest on sprawdzonym liderem w biznesie, o umiejętnościach technicznych, wizji i zdolności do jednoczenia ludzi. Jego wizja i doświadczenie to jest to, czego Microsoft potrzebuje - dodał.

Odpowiedni człowiek

 

Jest on sprawdzonym liderem w biznesie, o umiejętnościach technicznych, wizji i zdolności do jednoczenia ludzi. Jego wizja i doświadczenie to jest to, czego Microsoft potrzebuje.

Bill Gates

Jak informuje firma, Nadella od momentu dołączenia do firmy w 1992 roku zainicjował ważną strategię zmian technicznych w całym portfolio firmy, szczególnie w dziale produktów i usług. Podczas swojej pracy nadzorował też Microsoft Server. - Microsoft jest jedną z tych rzadkich firm, które naprawdę zrewolucjonizowały świat dzięki technologii. Nie mogę być bardziej zaszczycony z tego, że zostałem wybrany do prowadzenia tej firmy - powiedział Nadella.

- Okazja do pójścia do przodu dla Microsoftu jest ogromna, ale żeby ją wykorzystać musimy skupić się i przekształcać - dodał. Były szef Microsoftu Steve Ballmer ocenił, że Nadella "jest właściwym liderem w odpowiednim czasie".

Microsoft ogłosił też, że Bill Gates, wcześniej prezes zarządu, przyjmie nową rolę, jako założyciel i ambasador technologiczny firmy oraz poświęci więcej czasu na wspieranie Nadella w kształtowaniu kierunku technologicznego Microsoftu.

Następca

Steve Ballmer w sierpniu ubiegłego roku poinformował, że planuje przejść na emeryturę w ciągu 12 miesięcy. Od tego momentu trwało intensywne poszukiwanie jego następcy. Na czele komitetu stanął legendarny założyciel Microsoftu Bill Gates.

Satya Nadella był jedną z osób najczęściej wymienianych w tym kontekście. Wśród kandydatów na stanowiska szefa koncernu wymiany był też m.in. Stephan Elop, były prezes Nokii.

Satya Nadella to urodzony w Hajdarabadzie Hindus. Jeżeli otrzyma nominację to będzie trzecim prezesem Microsoftu w ciągu ostatnich 38 lat. Nadella do tej pory był odpowiedzialny w Microsofcie za rozwiązania dotyczące "chmury" (Cloud OS).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane