• rozwiń

Oto bardziej sportowa i drapieżna Toyota

Oto bardziej sportowa i drapieżna Toyota
Foto: Toyota Foto: Nowa, bardziej sportowa i drapieżna toyota - Scion FR-S

Różni się od "zwykłej" sportowej Toyoty wyglądem, ale technicznie jest tym samym samochodem, wyposażonym w napęd na tył oraz 4-cylindrowy silnik typu bokser. Poprawki to odświeżone lampy, nowe felgi, przeprojektowane zderzaki i zmieniony dach. Auto Scion FR-S było jedną z największych niespodzianek targów w Nowym Jorku.

Scion to marka należąca do Toyoty, która produkuje samochody skierowane głównie na rynek amerykański. Teraz ofertę tej firmy poszerzy atrakcyjne coupe zbudowane na bazie Toyoty i przygotowane do spółki z Subaru - Toyota Scion FR-S.

Skrót jest rozwinięciem "Front-engined Rear-wheel drive Sports car", czyli sportowy samochód z silnikiem umieszczonym z przodu i napędem na tylne koła. Napędzany będzie 2-litrowym silnikiem typu bokser, zestrojonym z sześciobiegową skrzynią - ręczną albo automatyczną. To pierwszy silnik, w którym zastosowano nowatorski system wtrysku D4-S, stworzony przez Toyotę, a łączący zalety bezpośredniego i pośredniego wtrysku paliwa. Rozwiązanie ma podnieść moc silnika w szerokim zakresie obrotów i zmniejszyć jego zapotrzebowanie na paliwo.

Coupe dla młodych

Z kolei w nisko zawieszonym nadwoziu poprawiono kilka elementów: odświeżono lampy, przeprojektowano zderzaki, zmieniono dach i felgi. Przy 20-calowych kołach znajdziemy potężne, węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe o średnicy aż 45,7 cm. Auto ma długość 4,3 m. Całość stylistycznie sprawia bardzo drapieżne wrażenie.

Scion FR-S był jedną z niespodzianek kwietniowych targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku. Wszystkie informacje na jego temat były owiane ścisłą tajemnicą, więc pojawienie się agresywnego sportowego prototypu w kolorze krwistej czerwieni wzbudziło wielkie zainteresowanie.

Nowe, sportowe coupe Sciona do seryjnej produkcji ma wejść w przyszłym roku. Adresowane jest do młodych odbiorców Toyoty. Cena nie jest jeszcze znana.

am/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane