• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Oszust z Allegro w rękach policji

Oszust z Allegro w rękach policji
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Internetowy złodziej zatrzymany

W weekend na tydzień przed Bożym Narodzeniem uczestników aukcji na portalu Allegro zelektryzowała seria niezwykle atrakcyjnych ofert sprzedaży sprzętu elektronicznego. Internauci szybko zorientowali się, że musi to być oszustwo - ale złodziej był nieuchwytny. Do dziś...

Przestępcza kombinacja polegała na przejęciu wielu kont uczciwych użytkowników Allegro, posiadających bogaty dorobek pozytywnych komentarzy - i wystawianiu aukcji z okazyjnie tanimi telewizorami i laptopami. Przykładowo przenośny komputer można było kupić za 500 zł. Oszust namawiał do dokonywania natychmiastowej zapłaty za towar i wpłat na konto bankowe.

PRZECZYTAJ, JAK DZIAŁAŁ OSZUST I JAK INTERNAUCI PRÓBOWALI GO PRZECHYTRZYĆ

Nie wiadomo ile osób padło jego ofiarą, ale niektórzy "wietrząc okazję" kupna dobrego prezentu gwiazdkowego, kupowali nawet po 40 telewizorów. O oszustwie w grudniu poinformował tvn24.pl jeden z internautów. Wtedy sprawę zaczęła badać policja. W dzisiejszą środę nastąpił finał ich pracy.

- W Bytomiu w jednej z kawiarenek internetowych ten mężczyzna zalogował się na jednym z komputerów. Policjanci byli na to przygotowani. Został on zatrzymany kiedy wychodził z tej kawiarenki. Był kompletnie zaskoczony. Mężczyzna od trzech lat ukrywał się na terenie całego kraju, prowadząc przez ten czas swoją działalność przestępczą - mówi Zbigniew Urbański z Komendy Głównej Policji.

Jak się okazuje, 21-latek miał już na koncie inne przestępstwa. Miedzy innymi założył fałszywa fundację charytatywną, która miała pomagać osobom pokrzywdzonym w wypadkach - wpłaty dokonywane przez wiele osób trafiało jednak na konta oszusta.

Łącznie w różny sposób mężczyzna oszukał ponad sto osób na sumę kilkadziesięciu tysięcy złotych. Teraz grozi mu nawet osiem lat więzienia.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane