• rozwiń
  • WIG20 2192.71 -1.13%
  • WIG30 2492.68 -1.09%
  • WIG 57980.44 -0.93%
  • sWIG80 11578.67 -0.15%
  • mWIG40 3796.67 -0.63%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Oszust z Allegro w rękach policji

Oszust z Allegro w rękach policji
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Internetowy złodziej zatrzymany

W weekend na tydzień przed Bożym Narodzeniem uczestników aukcji na portalu Allegro zelektryzowała seria niezwykle atrakcyjnych ofert sprzedaży sprzętu elektronicznego. Internauci szybko zorientowali się, że musi to być oszustwo - ale złodziej był nieuchwytny. Do dziś...

Przestępcza kombinacja polegała na przejęciu wielu kont uczciwych użytkowników Allegro, posiadających bogaty dorobek pozytywnych komentarzy - i wystawianiu aukcji z okazyjnie tanimi telewizorami i laptopami. Przykładowo przenośny komputer można było kupić za 500 zł. Oszust namawiał do dokonywania natychmiastowej zapłaty za towar i wpłat na konto bankowe.

PRZECZYTAJ, JAK DZIAŁAŁ OSZUST I JAK INTERNAUCI PRÓBOWALI GO PRZECHYTRZYĆ

Nie wiadomo ile osób padło jego ofiarą, ale niektórzy "wietrząc okazję" kupna dobrego prezentu gwiazdkowego, kupowali nawet po 40 telewizorów. O oszustwie w grudniu poinformował tvn24.pl jeden z internautów. Wtedy sprawę zaczęła badać policja. W dzisiejszą środę nastąpił finał ich pracy.

- W Bytomiu w jednej z kawiarenek internetowych ten mężczyzna zalogował się na jednym z komputerów. Policjanci byli na to przygotowani. Został on zatrzymany kiedy wychodził z tej kawiarenki. Był kompletnie zaskoczony. Mężczyzna od trzech lat ukrywał się na terenie całego kraju, prowadząc przez ten czas swoją działalność przestępczą - mówi Zbigniew Urbański z Komendy Głównej Policji.

Jak się okazuje, 21-latek miał już na koncie inne przestępstwa. Miedzy innymi założył fałszywa fundację charytatywną, która miała pomagać osobom pokrzywdzonym w wypadkach - wpłaty dokonywane przez wiele osób trafiało jednak na konta oszusta.

Łącznie w różny sposób mężczyzna oszukał ponad sto osób na sumę kilkadziesięciu tysięcy złotych. Teraz grozi mu nawet osiem lat więzienia.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane