• rozwiń
  • WIG20 2216.86 -0.59%
  • WIG30 2519.78 -0.46%
  • WIG 58635.94 -0.37%
  • sWIG80 11608.19 +0.03%
  • mWIG40 3795.75 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:48

Dostosuj

Oszust giełdowy przyznał się do winy

Oszust giełdowy przyznał się do winy
Foto: TVN24 Foto: Podczas przesłuchania Andrzej D. przyznał się do winy

5 mln złotych grzywny albo nawet 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który manipulował kursem akcji jednej z giełdowych spółek. Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko niemu, a sam 39-latek podczas przesłuchania przyznał się do winy.

Policja dowiedziała się o sprawie od Komisji Nadzoru Finansowego. - Zwróciła ona uwagę na podejrzane transakcje na dwóch rachunkach. Jak ustalono, powodowały one sztuczne ustalanie ceny akcji na rynku pozagiełdowym MTS-CeTO - poinformowała Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. Według niej, w wyniku działań oskarżonego, wycena spółki spadła o połowę.

Policyjni specjaliści zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzą jeszcze wiele tego typu postępowań. Przestępstwa tego rodzaju są szczególnie uciążliwe, narażają bowiem na straty uczciwych inwestorów

Anna Kędzierzawska, KSP

MTS-CeTO to spółka dysponującą licencją na prowadzenie regulowanego rynku pozagiełdowego. Działa jednak także na rynku nieregulowanym czyli niepodlegającym nadzorowi KNF.

Owocna współpraca policji i KNF

Policja dotarła do osoby, która była upoważniona do składania zleceń w przypadku obu rachunków. 39-letni Andrzej D. został przesłuchany w charakterze podejrzanego i przyznał się do winy. Jak poinformowali przedstawiciele policji, oskarżony chce skorzystać z możliwości dobrowolnego poddania się karze grzywny w wysokości 20 tys. złotych.

- Policyjni specjaliści zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzą jeszcze wiele tego typu postępowań. Przestępstwa tego rodzaju są szczególnie uciążliwe, narażają bowiem na straty uczciwych inwestorów - zaznaczyła Kędzierzawska. Podkreśliła, że w ich zwalczaniu pomaga stała współpraca policji i KNF.

prm/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane