• rozwiń
  • WIG20 2194.39 -0.48%
  • WIG30 2494.28 -0.46%
  • WIG 58030.58 -0.46%
  • sWIG80 11615.95 -0.11%
  • mWIG40 3806.61 -0.36%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:21

Dostosuj

Oszukał trzysta osób przez internet

Oszukał trzysta osób przez internet
Foto: sxc.hu Foto: Sprzedawał przez internet telewizory, które nie trafiały w ręce nabywców

36-letni recydywista odpowiedzialny za wyłudzanie pieniędzy przez internet trafił do aresztu. Mężczyzna wystawiał w sklepie internetowym telewizory. Od chętnych na zakup kasował pieniądze. ale sprzętu im juz nie wysyłał.

Sklep działał pod nazwą Dan Pol. Jak ustaliła policja, 36-letni Damian O., aby się uwiarygodnić swoją działalność, sprzedał w internecie kilka przedmiotów po atrakcyjnych cenach. Zadbał także o pozytywne opinie. Na przełomie listopada i grudnia zorganizował obniżkę cen oferowanego sprzętu.

- Na tę ofertę odpowiedziało kilkaset osób z całej Polski. Klienci wpłacali pieniądze za telewizory, średnio 3-4 tys. zł, ale sprzętu w wyznaczonym terminie nie otrzymali - tłumaczy Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji.

Tylko w minionym tygodniu do policji wpłynęło kilkanaście zawiadomień o oszustwach, a kilkadziesiąt innych oszukanych osób kontaktowało się telefonicznie. Jak szacują funkcjonariusze, zatrzymany mógł oszukać ponad trzysta osób w całej Polsce. Dodatkowo miał wyłudzić towary na odroczony termin płatności z kilku hurtowni na terenie Zielonej Góry.

"Sprawa jest rozwojowa"

- Straty szacuje się na co najmniej 600 tys. zł. Sprawa jest rozwojowa, cały czas do zielonogórskiej policji i świebodzińskiej prokuratury wpływają kolejne zawiadomienia od osób pokrzywdzonych - dodaje Stanisławska.

Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Usłyszał zarzut oszustwa, za co grozi mu kara od pół roku do ośmiu lat więzienia. Za kratkami może spędzić jeszcze więcej czasu - podejrzany jest recydywistą.

eq/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane