• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Oszczędzanie w kasie mieszkaniowej. Niedługo projekt ustawy

Oszczędzanie w kasie mieszkaniowej. Niedługo projekt ustawy
Foto: shutterstock.com Foto: Kasa mieszkaniowa to jedna z form oszczędzania i uzyskania pieniędzy na inwestycję mieszkaniową

Na przełomie lutego i marca przyszłego roku zostanie przedstawiony projekt dotyczący kas mieszkaniowych - poinformował w poniedziałek wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Podczas konferencji poświęconej finansowaniu gospodarki, Piechociński mówił, że w najbliższym czasie powinna się rozpocząć duża debata o kasach mieszkaniowych. - Zamierzamy projekt (o kasach - red.) przedłożyć do publicznej dyskusji między lutym i marcem przyszłego roku - zapowiedział.

Mechanizm będzie stabilniejszy

Wicepremier był oszczędny jeśli chodzi o szczegóły planowanych rozwiązań. Podczas rozmowy z dziennikarzami wyjaśnił, że propozycje te nie będą wiązały się z wprowadzeniem nowych ulg podatkowych. - Pomysł jest daleko zaawansowany. Będzie to bez ulg podatkowych, tylko w innej formule. Będziemy premiować tych, którzy systematycznie kilkaset złotych albo więcej będą rocznie odkładać. Myślę, że ten mechanizm jest stabilniejszy, bo tworzy także mocne źródło zasilania kapitałowego dla gospodarki - powiedział dziennikarzom.

Kasa mieszkaniowa to jedna z form oszczędzania i uzyskania pieniędzy na inwestycję mieszkaniową. Mechanizm ten wymaga zaangażowania banków, które prowadzą rachunki oszczędnościowo - kredytowe dla klientów indywidualnych i udzielają kredytów przeznaczonych na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych posiadacza rachunku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane