• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Oszczędza co 14 dorosły Polak

Oszczędza co 14 dorosły Polak
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Fundacja Kronenberga: Oszczędza 7 proc. Polaków

Polacy nie odkładają na czarną godzinę: ponad 55 procent dorosłych wydaje wszystko co zarabia, a regularnie oszczędza tylko 7 procent z nich - wynika z danych Fundacji im. Leona Kronenberga. Fundacja rozpoczęła coroczną akcję nazwaną Tygodniem dla Oszczędzania, która ma zmienić nawyki Polaków.

Jak mówił na antenie TVN CNBC Biznes dyrektor Fundacji Krzysztof Kaczmar, z badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji wyłania się bardzo pesymistyczny obraz. Tylko co trzeci z tych, którzy w ogóle oszczędzają, potrafi w ciągu roku odłożyć równowartość swojej miesięcznej pensji, pozostali nie zdobywają się na taką sumę.

Zdaniem dyrektora Kaczmara, to przede wszystkim kwestia braku nawyku oszczędzania. W jego opinii Polacy nie mają wystarczającej świadomości co do możliwych sposobów oszczędzania i dostępnych produktów oszczędnościowych.

Tydzień dla Oszczędzania

Tegoroczna edycja Tygodnia dla Oszczędzania jest skierowana szczególnie do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Fundacja Kronenberga zaprasza ich m.in. do udziału w konkursie filmowym: Zadanie konkursowe polega na nakręceniu maksymalnie 90. sekundowego filmu promującego ideę oszczędzania.

Jest też konkurs na happening - ciekawe, półtoraminutowe widowisko promujące oszczędzanie, w którym zostaną wykorzystane przynajmniej 3 hasła zaproponowane przez organizatorów. Mogą być one zaśpiewane, wyrecytowane, bądź przedstawione w postaci grafiki komputerowej lub plakatu.

Uczniowie mogą także zorganizować flashmob albo demonstrację, gromadząc w miejscu publicznym tłum ludzi i prezentując z nimi treści promujące oszczędzanie. Punktowane będą najciekawsze, najbardziej intrygujące i błyskotliwie akcje-happeningi.

Zgłoszenie filmu do konkursu będzie możliwe za pośrednictwem formularza na stronie internetowej serwisu www.millionyou.com. Tam też można znaleźć więcej szczegółów oraz regulamin konkursu.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane