• rozwiń

Ostatnie państwowe piwo sprzedane

Ostatnie państwowe piwo sprzedane
Foto: uratujmyczarnkow.pl Foto: Piwo Noteckie to sztandarowy produkt Czarnkowa, ale i ciemne Eire ma swoich miłosników

Browar Czarnków - uważany za producenta najlepszego piwa w Polsce - ma nowego właściciela. Agencja Nieruchomości Rolnych w przetargu wybrała inny lokalny browar z niedalekiej Kamionki koło Chodzieży - Gontyniec.

Wielkopolski Browar Czarnków był ostatnim w kraju przedsiębiorstwem tej branży.

Cena osiągnięta na przetargu to ok. 5,5 mln zł. Żeby Browar Gontyniec mógł ostatecznie przejąć kupiony zakład musi jeszcze uzyskać wymagane prawem pozwolenia, m.in. od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zgodnie z warunkami transakcji, nabywca ma zapewnić kontynuację produkcji lokalnego piwa, uznawanego za jedno z lepszych w Polsce.

Jego sztandarowym produktem jest piwo Noteckie. M. in. w sierpniu tego roku w plebiscycie lokalnego poznańskiego dodatku "Gazety Wyborczej" zwyciężyło ono w plebiscycie na najlepszy produkt regionalny Wielkopolski. Od czterech lat czarnkowskie piwo, warzone dawnymi metodami w otwartych kadziach fermentacyjnych, jest wpisane na prowadzoną przez ministra rolnictwa Listę Produktów Tradycyjnych.

Browar Czarnków nie stroni od nietypowej produkcji: specjalnie dla poznańskich kibiców piłkarskich warzono tam piwo Kolejorz.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane