• rozwiń
  • WIG20 2219.94 -0.45%
  • WIG30 2522.03 -0.37%
  • WIG 58631.50 -0.37%
  • sWIG80 11625.48 +0.18%
  • mWIG40 3789.66 -0.22%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:14

Dostosuj

Ostatnie dwa tygodnie zarządów TVP i Polskiego Radia

Ostatnie dwa tygodnie zarządów TVP i Polskiego Radia
Foto: TVN24 Foto: Zarząd TVP SA pourzęduje jeszcze ze dwa miesiące

4 września wygasną kadencje obecnych zarządów Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. We wtorek nową ustawę o radiu i telewizji opublikowano w Dzienniku Ustaw. Zgodnie z jej zapisami, kadencje zarządów publicznych mediów kończą się po 14 dniach od publikacji.

W myśl znowelizowanej w lipcu ustawy, obecne zarządy TVP oraz Polskiego Radia i jego regionalnych rozgłośni będą pełnić swoje funkcje do czasu wyłonienia nowych władz. W praktyce oznacza to, że mają przed sobą jeszcze przynajmniej dwa miesiące urzędowania.

Zgodnie z ustawą, to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma dokonać wyboru rad nadzorczych mediów publicznych i przygotować regulamin, według którego rady wybiorą zarządy poszczególnych spółek. Według informacji przekazanych przez przewodniczącego KRRiT, juz rozpoczęto prace w tej sprawie, temu też poświęcone też jest wtorkowe posiedzenie Rady.

Zgodnie z ustawą, KRRiT wyłania rady nadzorcze "spośród kandydatów posiadających kompetencje w dziedzinie prawa, finansów, kultury oraz mediów, zgłoszonych przez organy kolegialne uczelni akademickich". Przewodniczący KRRiT Jan Dworak powiedział Polskiemu Radiu, że zwrócił się do minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbary Kudryckiej o sporządzenie wykazu takich uczelni.

Rada musi też dać im wystarczająco dużo czasu, by mogły takiej rekomendacji udzielić. KRRiT nie może oczekiwać, że nastąpi to wcześniej, niż po rozpoczęciu roku akademickiego - czyli już w październiku.

Dopiero wyłonione tą droga rady nadzorcze będą mogły przeprowadzić konkursy na członków zarządów. Ponieważ i one będą wymagały czasu, obecni członkowie będą wypełniać swe obowiązki jeszcze przynajmniej przez dwa miesiące.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane