• rozwiń

Ostatnie dni na rozliczenie z fiskusem

Ostatnie dni na rozliczenie z fiskusem
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Rozlicz się z "Twoim bratem PIT"

30 kwietnia mija termin złożenia naszego rozliczenia podatkowego za 2007 rok i uregulowania należności w urzędzie skarbowym. Dlatego TVN CNBC Biznes i Michał Grzybowski, ekspert firmy Ernst&Young, w podatkowym cyklu "Twój brat PIT" poruszają jeszcze raz najistotniejsze kwestie związane z rozliczeniem i odpowiadają na najczęstsze pytania.

Chociaż Polacy rozliczają się co rok, to co rok popełniają te same błędy. - Najczęstsze z nich to brak podpisu, brak NIP-u lub wpisany NIP pracodawcy zamiast naszego - mówił Michał Grzybowski. Ekspert wyjaśniał też przeznaczenie rozmaitych rubryk na formularzu podatkowym.

Internauci i widzowie pytali też - jak zwykle - o zasady rozliczania się samemu i z małżonkiem, z dochodów w Polsce i za granicą, oraz o wszelkiego rodzaju odliczenia i ulgi. Najpopularniejsze z nich to ulga na dziecko i internetowa.

Pytania dotyczące wypełniania rocznych zeznań podatkowych można przesyłać do naszych ekspertów na adres PIT@tvn.pl. Więcej rozmów ze specjalistami o podatkach można znaleźć na stronie telewizji TVN CNBC Biznes www.tvncnbc.pl.

mkg/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane